Astoria Spumante Extra Brut 'Yu Sushi'

Astoria Spumante Extra Brut 'Yu Sushi'

Astoria Spumante Extra Brut 'Yu Sushi'

  • Výrobca:ASTORIA
  • Kód produktu:Suschi
  • Dostupnosť:Skladom
  • 12,90€

  • Bez DPH:10,75€

Spumante Extra Brut „Yu Sushi“ je ideálna a očarujúca bublina, ktorá sprevádza aperitívy, predjedlá a jedlá sushi a sashimi. Je jemná, živá, svieža a pitná, s podmanivými náznakmi bielych kvetov, mandlí a čerstvého ovocia. Dúšok je uhasený smädom, hladký, jednoduchý a príjemný

Vlastnosti      

Vinič               Biele hrozno

Región            Benátsko (Taliansko)

Gradácia         11,0%

Formát            75 cl. Fľaša

Vinifikácia

Mäkké lisovanie, statická dekantácia muštu, prvá fermentácia pri nízkej teplote v oceli, odpočinok na kaloch 2 mesiace a druhá fermentácia podľa Charmatovej alebo Martinottiho metódy

Spumante Extra Brut „Yu Sushi“ navrhla spoločnosť Astoria ako doplnok k jednej z kuchýň,  k japonskej. Štítok, ktorý vás preto dostane z háčiku, keď chcete stráviť večer v spoločnosti priateľov v mene nighiri, california roll, tempure, sushi a sashimi, a zabezpečí vám dokonalý súlad. Fľaša, ktorá sa vyznačuje jemnými arómami, ktoré pripomínajú vôňu kvetov a ovocia, zatiaľ čo v ústach je cítiť  mladistvo povedané sviežo a sucho. Príjemná novinka, ktorá svedčí o pozornosti vinárstva, ktoré vždy dbalo na potreby rôznych typov spotrebiteľov.

 

Extra Brut „Yu Sushi“ je šumivé víno, ktoré Astoria vyrába zo zmesi bieleho bobuľového hrozna. Strapce sa počas fázy zberu starostlivo vyberajú a okamžite sa prenášajú do vinárskych miestností v pivnici. Po mäkkom lisovaní hrozna sa uskutoční statická dekantácia muštu. Prvá fermentácia prebieha pri nízkych teplotách v oceli, po ktorej nasleduje zastavenie tvorby kalov na dva mesiace. Potom pokračujeme v druhej fermentácii podľa zásad Martinottiho metódy.

 

„Yu Sushi“ od spoločnosti Astoria je v pohári vyfarbená svetlou slamovožltou farbou, ktorú pretkávajú jemné bublinky, ktoré majú dobrú výdrž. Jemná sada aróm, kde sa kvetinové tóny striedajú s ovocnejšími, sviežimi a príjemnými dotykmi. Na podnebí je ľahký a štíhly, vyznačuje sa osviežujúcim a suchým dúškom, mimoriadne hladkým. Fľaša, ktorú vinárstvo Astoria navrhlo špeciálne na sushi, sashimi a surové morské plody.

 

Farba:   Bledá slamovožltá s jemnými bublinami

Vôňa:    jemná a kvetinová s tónmi kvetov, mandlí a čerstvého ovocia

Chuť:    Svieže, živé, suché, živé, hladké a pitné

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!