Astoria Prosecco Superiore Extra Brut Asolo 'Fanò'

Astoria Prosecco Superiore Extra Brut Asolo 'Fanò'

Astoria Prosecco Superiore Extra Brut Asolo 'Fanò'

  • Výrobca:ASTORIA
  • Kód produktu:Prosecco
  • Dostupnosť:Skladom
  • 14,90€

  • Bez DPH:12,42€

Prosecco Superiore “Fanò” je ročník extra brut šumivého vína z vrchov Asolo, ktoré sa získava z hrozna Glera metódou Charmat. Je svieže, príjemné, živé, s vôňou ovocia, kvetov, čerstvých mandlí a suchou harmonickou chuťou.

Vlastnosti

Názov             Colli Asolani DOCG

Vinič               Glera 100%

Región            Benátsko (Taliansko)

Gradácia         11,0%

Formát            75 cl. Fľaša

Vinifikácia      Mäkké lisovanie, statická dekantácia muštu, prvá fermentácia pri nízkej teplote v oceli a druhá fermentácia podľa Charmatovej alebo Martinottiho metódy

Extra Brut Asolo "Fanò" Astoria je  Prosecco Superiore, ktoré je oceňované pre rafinovanosť a jemnosť vône kytice . V skutočnosti je zaujímavé všimnúť si ľahkosť a lineárnosť, s akou nasledujú ovocné a kvetinové odkazy, schopné zahaliť nosové bunky dušou, ktorá je vzácna svojou jednoduchosťou.

Tento „Fanò“ je Prosecco Superiore Extra Brut, ktorý Astoria vyrába z hrozna par excellence, pokiaľ ide o benátske bubliny, konkrétne Glera. Rastie na viniciach s kopcovitým profilom a je starostlivo sledovaná vo svojom vývoji po celý rok, až do zberu úrody. Po zbavení stopiek sa bobule jemne lisujú a takto získaný mušt sa staticky dekantuje. Prvá fermentácia sa uskutočňuje v oceľových nádržiach pri nízkych teplotách, zatiaľ čo následná referencia s následnou druhou fermentáciou sa uskutočňuje v oceľových autoklávoch podľa pravidiel, ktoré určujú podiel na uskutočnení Martinottiho metódy.

 

Prosecco Superiore Extra Brut Asolo „Fanò“ Astoria sa pohybuje v pohári s čírou a priehľadnou slamovožltou farbou;  pre oko sa vyznačuje jemnou textúrou zrna a dobrou perzistenciou. Vôňa je jasná a priama, priamo ponúka arómy, v ktorých je ovocie, vrátane orechov, s odkazom na mandle, strieda náznaky čerstvo natrhaných kvetov. Na podnebí je okrúhly a príjemný, vyznačuje sa snúbením sviežosti a chutí, vďaka ktorým je nápoj uspokojivý.

 

Farba:    kryštalická slamovožltá so živými bublinami

 

Vôňa:    okamžitá a príjemná, po ovocí, čerstvých mandliach a bielych kvetoch

Chuť:     Jemná, príjemná, svieža, suchá a živá

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!