McConnell's Irish Whisky Sherry Cask 5 YO 46% 0,7l

McConnell's Irish Whisky Sherry Cask 5 YO 46% 0,7l

McConnell's Irish Whisky Sherry Cask 5 YO 46% 0,7l

  • Výrobca:McConell´s
  • Kód produktu:5 YO sherry
  • Dostupnosť:Skladom
  • 38,70€

  • Bez DPH:32,25€

McConnell’s Sherry Cask Finish dozrieva dlhých 5 rokov vo vybraných sudoch po Bourbone s prvou náplňou a potom sa dokončuje v tých najlepších sudoch po sherry Oloroso, ktoré prinášajú bohaté arómy sušených fíg, tmavej čokolády a pretrvávajúceho korenia. Fľašované pri 46%, filtrované bez chladenia.

Budete cítiť sušené figy a ríbezle nasledované vianočným korením, ako je muškátový oriešok a škorica, horká čokoláda a nádych čerstvej kože.
Na podnebí pocítite sladkosť, tmavé zrelé čerešne a čierne maliny, po ktorých nasledujú hoblinky horkej čokolády a bohaté červené jablká. Na záver : pretrvávajúce dubové tóny s nádychom kože a jemným klinčekovým korením.

V roku 1776 James a John McConnell otvorili svoj liehovar v Belfaste, kde vytvorili prvú zaznamenanú značku írskej whisky, ktorá tam existovala. McConnell’s Whisky bola obľúbeným vývozným artiklom do USA, kým prohibícia vážne neovplyvnila predaj a liehovar bol zatvorený. Dnes už legendárna značka McConnell’s opäť ožila. Robustná, hodvábne hladká whisky, ktorá sa bude čoskoro vyrábať v novom liehovare na neslávne známom mieste – v starej väznici Crumlin Road v Belfaste.

Objem  700ml
Obsah alkoholu 46%

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!